Наша електролабораторія надає послугу з вимірювання петлі «фаза-нуль» (або очікуваний струм короткого замикання) в електроустановках до 1 Кв з глухим заземлення нейтрали на об'єктах замовника по всій Україні.
Метою даного електровимірювання є перевірка уставок спрацьовування апаратів захисту на відповідність їх вимогам нормативних документів в системі харчування з заземленої нейтралью.
Вимірювання петлі «фаза-нуль» – один з основоположних компонентів забезпечення електробезпеки на будь-якому підприємстві. Цей вид робіт обов'язково проводиться електролабораторією при роботі на об'єктах.
Своєчасний контроль параметрів електромереж – єдиний спосіб гарантувати безпеку електропостачання і бездоганну роботу електроустановок.
Потреба в таких вимірах виникає в наступних випадках:
- при проведенні приймально-здавальних (первинних) випробувань об'єкта
- на вимогу контролюючих органів та інспекцій, на якій знаходяться надання звіту по опору петлі «фаза-нуль»
- з метою контролю електробезпеки мереж
Всі результати проведених випробувань оформляються протоколами електровимірювань, які в свою чергу об'єднуються в Технічному звіті, що містить всю інформацію про реальний стан справ на об'єкті замовника.
Фаза нуль заземлення: особливості проведення
Керівник будь-якого підприємства хоче, щоб його електрообладнання працювало без збоїв. Але це практично не можливо, оскільки активна тривала експлуатація техніки в результаті призводить до різних поломок в електросистемі. Безперебійність в роботі обладнання може забезпечити тільки щорічне технічне обслуговування електричного кола, яке допоможе вчасно виявити різні неполадки. Якщо не проводити вимірювання фаза нуль заземлення вчасно, це може привести до нестабільності роботи електротехнічного устаткування і аварійних ситуацій. Саме з цієї причини численні фахівці радять мінімум один раз на рік проводити повноцінний комплекс електричних вимірів.
Петля фаза нуль: етапи вимірювання
Петля фаза нуль дає можливість повністю усунути або перевірити неполадки, які можуть виникати при замиканнях фазних провідників.
Фаза нуль заземлення здійснюється в кілька етапів. Для початку фахівці проводять огляд силового щита. Потім звіряють наявну однолінійну схему, для того, щоб з'ясувати, які перевантаження витримає кабель. Слід також визначити, наскільки номінал автоматичного вимикача відповідає перетину кабелю.
Перед тим, як буде проводитися вимір, потрібно перевірити систему на наявність механічних пошкоджень і надійність прикріплених провідників до вимикачів в ланцюзі фаза нуль.
Фаза нуль заземлення проводиться від останньої точки, що знаходиться на лінії дроти до вимикача. Якщо можливість визначення крайніх точок відсутній, то петля фаза нуль визначається шляхом виміру на всіх точках з'єднання.
Вимірювання заземлення фаза нуль проводиться за допомогою спеціального приладу, який фіксує всі дані в пам'яті. В результаті, фахівці порівнюють значення струму, яке вийшло при вимірах, з інтервалом електроструму спрацьовування автомата, котрих розчіплює КЗ в петлі фаза нуль. На основі отриманих даних обчислюють розміри і ступінь надійності автоматів, які захищають ланцюг під час замикання.
Після проведення таких електротехнічних робіт, як фаза нуль заземлення, фахівцями складається дефектний акт, карта навантажень, технічний звіт, протокол вимірювань. Дана документація, в тому числі і акт виконаних робіт, необхідна для пред'явлення органам контролю.