Навігація по сайту
Вимірювання опору металозв'язку
Працюємо для Вас
Кваліфікований персонал
Професійне обладнення та засоби
Гарантія на всі види послуг
Вимірювання опору металозв'язку
  • Чекаєте планової перевірки контролюючих служб (Пожежні, Держпраці, Енергонагляд)
  • Хочете виконати приписи контролюючих органів
  • Вирішили провести періодичні електровимірювання згідно ППБУ, ПТЕЕС і ТОР
  • Хочете знати реальний стан своїх електромереж
  • Хочете перевірити якість виконаних електромонтажних робіт
  • Необхідно провести приймально-здавальні електровимірювання
  • Потрібно провести вимірювання для отримання дозволу на підключення до електромереж
  • Бажаєте перевірити контур заземлення, щоб не піддавати ризику дороге обладнання

Наша електролабораторія оперативно, грамотно і професійно допоможе у вирішенні цих питань.
Вимірювання опору металозв'язку
Наша електролабораторія надає послугу з вимірювання металозв'язку (опір розтіканню на основних заземлителях) на об'єктах замовника по всій Україні.

Метою вимірювання металозв'язку є наступне:

  • визначення і перевірка безперервності, а також цілісності (відсутності різних ушкоджень) захисних провідників на ділянці від певного об'єкта до пристрою заземлення.
  • визначення опору вимірюваного ділянки захисної ланцюга. Опір вимірюється між конкретною провідною частиною і точкою головного провідника, що знаходиться на найближчій відстані від цієї частини.
  • проведення вимірювань напруги на корпусі (заземленому) обладнання, яке перевіряється і знаходиться в робочому режимі, або ж – виявлення його відсутності.
Всі результати проведених випробувань оформляються протоколами електровимірювань, які в свою чергу об'єднуються в Технічному звіті, що містить всю інформацію про реальний стан справ на об'єкті замовника.

  • визначення і перевірка безперервності і цілісності захисних провідників
  • визначення опору ділянки захисної ланцюга
  • проведення вимірювань напруги на корпусі обладнання
Періодічнсоть проведення: 1 раз на рік

Суть електровимірювання:

Металозв'язку – величина, що характеризує наявність і якість зв'язку в ланцюзі між заземлювальним об'єктом і заземлювачем. При виникненні коротких замикань, дефекти металозв'язку (внаслідок корозії, розривів, неякісний монтаж при будівництві) можуть привести до виникнення високої різниці потенціалів в електричній мережі, який несе небезпеку для ізоляції ланцюгів, людей, викликають пошкодження електронної апаратури.

Мета вимірювання металозв'язку

  • визначення і ретельна перевірка безперервності і цілісності (відсутності різноманітних пошкоджень) захисних провідників на ділянці від певного об'єкта, для якого проводяться електровимірювання, до влаштування заземлення. До захисних провідників відносяться електротехнічні металеві труби, оболонки кабелів з металу;
  • визначення опору ділянки захисної ланцюга, який вимірюється. Опір вимірюється між конкретною провідною частиною і точкою головного провідника, що знаходиться на найближчій відстані від цієї частини;
  • проведення вимірювань напруги на корпусі (заземленому) обладнання, яке перевіряється і знаходиться в робочому режимі, або ж – виявлення його відсутності.
Якість металозв'язку характеризується опором вимірюваного ділянки (гранично допустимим опір контактів заземлюючих провідників 0,05 Ом).

Заміри металозв'язку складаються в послідовному вимірі опору кожного з'єднання на всіх ділянках PE-провідника між заземлювальним обладнанням і безпосередньо «землею» – ГЗШ (головною заземлення корпусу) будівлі.

Металозв'язок кожного з'єднання – болтового, зварного, клемних і інших – повинна бути нижче 0,05 Ом. І якщо перерізу захисних провідників обрані відповідно до Правил улаштування електроустановок, то зв'язок обладнання з заземлювачем вважається надійною.

Роботи проводяться в будь-який зручний для замовника час!
(перед початком робіт, необхідно повідомити Підрядника про час проведення робіт)

Після закінчення робіт замовнику надаються акти виконаних робіт, технічний звіт, дефектний акт, протоколи електровимірювань, карта навантажень.


Періодичність проведення електровимірювань опору металозв'язку
Вимірювання опору металозв'язку проводиться згідно з нормативними документами – ПУЕ, ПТТЕС, кожен раз після монтажних робіт, переобладнання електроустановок та їх ремонту. – ПТЕЕС Додаток 1, табл. 25, п.1., А для електроустановок, які знаходяться в особливо небезпечних умовах експлуатації – не рідше 1 разу на рік. і відповідно, зі встановленою на підприємстві системою ТОР (технічного обслуговування і ремонту) см. Примітки К, М. до даної таблиці.
Як правило, проводиться разом з іншими основними електровимірюваннями (опір ізоляції, фаза-нуль, контур заземлення)
Базові електровимірювання
Вимірювання опору ізоляції
Наша електролабораторія надає послугу з виміру опору ізоляції силових кабельних ліній, електричних апаратів, вторинних кіл і електропроводки на об'єктах замовника.
Вимірювання опору петлі «Фаза – нуль»
Електролабораторія надає послугу з вимірювання петлі «фаза-нуль» (або очікуваний струм короткого замикання) в електроустановках до 1 Кв з глухим заземленням нейтрали на об'єктах замовника.
Вимірювання опору контуру заземлення
Електролабораторія надає послугу з вимірювання опору контуру захисного заземлення на об'єктах замовника.
Вимірювання опору металозв'язку
Електролабораторія надає послугу з вимірювання металозв'язку (опір розтікання струму на основних заземлителях) на об'єктах замовника.
Після проведення робіт Ви отримуєте
Технічний звіт
Після виконання робіт Замовнику надається технічний звіт про стан його електромереж із зазначенням відповідності існуючих показників.
Дефектний акт
У дефектному акті Замовнику вказуються на всі проблемні точки, виявлені в ході проведення електровимірювань.
Впевненість у тому, що все у Вас під контролем
За результатами електровимірювань Ви будете знати що у Вас не в порядку і що необхідно зробити, щоб стан Ваших електромереж був бездоганним.
Made on
Tilda