Наша електролабораторія надає послугу з вимірювання опору контуру захисного заземлення на об'єктах замовника по всій Україні.
Даний вид електровимірювань дозволяє визначити якість з'єднань вузлів пристроїв, правильність вибору матеріалу і варіанти конструкції.
Вимірювання опору контуру захисного заземлення – одне з випробувань, проведення якого є обов'язковим.
Збільшення кількості і потужності електроспоживачів призводить до підвищення ризиків ураження електричним струмом людей. Тому, заходи електробезпеки, що застосовуються на об'єкті, повинні служити безвідмовно. Контур заземлення – безпосередня частина цих заходів.
Дане електровимірювання складається з декількох етапів: - перевірка на цілісність і надійність заземлювального пристрою шляхом візуального огляду
- перевірка наявності ланцюга і якості контактних з'єднань заземлюючих пристроїв та захисних провідників
- безпосереднє вимірювання опору контуру захисного заземлення
Всі результати проведених випробувань оформляються протоколами електровимірювань, які в свою чергу об'єднуються в Технічному звіті, що містить всю інформацію про реальний стан справ на об'єкті замовника.
Вимірювання заземлення Замір контуру заземлення дозволить визначити якість з'єднань вузлів того чи іншого пристрою, а також правильність варіанту конструкції і вибору матеріалу. На початку перевірки необхідно здійснити поверхневий огляд заземлюючого контуру. Як правило, огляд здійснюється методом постукування молотком в місцях зварювання. Це необхідний захід для того, щоб перевірити міцність затягування болтів і відсутність тріщин на зварювальних з'єднаннях. Тільки після цього можна починати вимірювання опору заземлення.
Особливості проведення замірів Згідно ПУЕ для забезпечення безпеки, завмер контуру заземлення повинен проводитися мінімум раз на рік. Опір заземлювального пристрою з напругою до 1000 В не повинно становити більше 4-х Ом, при напрузі в мережі менше 500-т В – 3 Ом.
Після виміру опору заземлення, електропідключення проводиться через п'яти- або трипровідні під'єднання. Тобто, якщо необхідна 1 фаза, то використовується фазний провідник, нейтраль і захисне занулення (провідник, який не має заряду).
Наша електротехнічна лабораторія здійснює замір опору заземлення в зручний для замовника час. Перед початком проведення вимірів необхідно узгодити з Підрядником передбачуваний час проведення робіт. В результаті наданої послуги замовнику видаються: акти виконаних робіт, протоколи вимірювань, дефектний акт, технічний звіт, карта навантажень.