За принципом дії фанкойл мало чим відрізняється від спліт-кондиціонера. В теплообміннику частина енергії надходить з чиллера теплоносія відбирається для потреб приміщення і подається в нього за допомогою вентилятора і направляючої жалюзі. Система управління при цьому забезпечує заданий температурний режим шляхом регулювання швидкості обертання вентилятора.
В силу конструктивних і експлуатаційних особливостей, фанкойлам притаманні такі несправності:
- розгерметизація патрубків підведення, течі теплообмінника;
- засмічення радіатора чужорідними тілами і утвореннями (пилом, цвіллю, грибком, хвороботворними бактеріями та ін.);
- оплавлення і пробивання ізоляції силових ланцюгів;
- перекіс фаз по струму або напрузі;
- неприпустимі биття приводного двигуна вентилятора;
- деформація крильчатки вентилятора (включаючи ударяння по інших частинах фанкойла при роботі);
- підвищені шум і вібрація при роботі;
- відмова автоматики.
При цьому протікання будь-якого роду небезпечні, в першу чергу, для електричної частини обладнання і можуть стати причиною пожежі, і лише потім - для інтер'єру приміщень.
Порушення оптимальних параметрів енергопостачання шкодить електродвигуна і автоматиці і може викликати пробою ізоляції і загоряння.
Механічні вібрації і деформація крильчаток (роторів) понад допустимі можуть стати причиною повного або часткового механічного руйнування фанкойла, що просто небезпечно для людей в приміщенні.
Некоректна робота органів автоматичного управління є причиною неадекватної реакції обладнання на керуючі сигнали, проблем з регулюванням температури в приміщенні та ін.
Але куди більшу небезпеку для людини представляє засмічення радіатора. На його поверхні створюються сприятливі для розмноження бактерій умови: пил, сконденсована волога, тепло повітря. Тому чистка та знезараження радіаторів і фільтрів фанкойлів - обов'язкова.
Таким чином обслуговування фанкойла направлено на недопущення або своєчасне усунення зазначених проблемних моментів в реальній експлуатації.